10.kolo Krajského přeboru mladších přípravek v Letohradě

Sobota 30.4. 2022 v Letohradě

Soupeři : FO Lanškroun, FK Česká Třebová

Hráno zápas 2×22 min

Sestava A Tom Strnad, Mikyska Tobiáš, Maty Pirkl, Kuba Halbrštát, Oliver Křivohlávek, Kuba Jánský, Adam Bartoš (druhý zápas), Valča Adamcová (první zápas).

Sestava B : Adam Bartoš ( první zápas), Lojzík Frydrych, Matěj Bartoš, Fanda Douša, Šimon Zářecký, Kristy Kosková, Valča Adamcová (druhý zápas), Oskar Novotný, Kryštof Kubelka .

FK Letohrad A – FO Lanškroun 23 : 5

branky: 7× Strnad, 4× Pirkl, 4× Křivohlávek, 7× Halbrštát, Jánský

FK Letohrad A – FK Česká Třebová 3 : 15

branky:2× Halbrštát, Křivohlávek

FK Letohrad B  – FO Lanškroun 2 : 20

branky: Douša, Zářecký

FK Letohrad B – FK Česká Třebová 4 : 21

branky: Frydrych, 3× Kubelka

LETOHRAD A –

V sobotu 30. 4. 2022 nastoupili naši malí fotbalisté doma v Letohradě k 10. kolu Krajského přeboru přípravek. Tentokrát je čekali soupeři dva– Lanškroun a Česká Třebová. V prvním zápase s Lanškrounem to byly opravdové „žně“ pro naše střelce (Tomáš 7 gólů, Kuba Halbrštát 7 gólů, Oliver 4 góly, Matyáš 4 góly, Kuba Jánský 1 gól). Nutno vyzdvihnout, že hodně gólů padlo po krásné kombinační hře na hřišti, po spolupráci a přihrávkách nejen z rohových kopů a soupeř se nedokázal přizpůsobit rychlosti hry. Občas si některý střelec užil i svoje „sólíčko“ nebo skóroval z druhé vlny útoku. Konečný výsledek 23:5, poločas 12:1. Po hodinové pauze nás čekal druhý soupeř – Česká Třebová. Některé naše hráče zřejmě očarovaly v publiku fandící čarodějnice. Přestože první branku vstřelil náš tým po ukázkové rozehrávce a kličce, v dalších minutách naši branku zasypávaly góly soupeřů. Postupem času došlo k velkému emočnímu rozladění našeho týmu, soupeř hrou do těla srážel naše hráče k zemi jak fyzicky, tak psychicky. Skóre se navyšovalo po velkém množství přímých kopů po nedovolených zákrocích, přišlo pár chyb při rozehrávce od brankáře, hráči se naštvávali více na rozhodčího nebo trenéra než na sebe a prohra byla na světě. (3:15, góly Kuba Halbrštát 2×, Oliver). Snad to naše bojovníky neodradí od dalšího snažení v zápasech příštích, brzy zapomenou, potrénují a nastoupí zase v bojovném nasazení jako v zápase prvním. Děkujeme rodičům, prarodičům i učitelkám za fandění a podporu!

LETOHRAD B – Letohrad B – Lanškroun 2:20 První zápas letohradského B se nesl v duchu respektu a opatrnosti k soupeři, ale zároveň k trávníku (po ránu bylo hřiště velmi mokré a klouzalo to všem účastníkům na hřišti). V prvním zápase nás soupeř přehrál a zaslouženě zvítězil, ale přesto se v druhé polovině zápasu naši 2 hráči dokázali prosadit – Zářecký a Douša.

Druhý zápas s Českou Třebovou byl o dost bojovnější ze strany našeho týmu. Lepší zpracování našich přihrávek, zlepšená obrana a i chuť jít přímo na soupeřovu bránu a vstřelit nějakou tu branku. I přesto náš tým prohrál vysokým skóre 4:21 (3× Kubelka, Frydrych). Ze strany diváka byl tento zápas zajímavější. Soupeře to několikrát přimělo použít i několik důrazných zákroků. Tímto bych chtěla letohradské B hráče za druhý zápas velmi pochválit a poděkovat rodičům za podporu!!!! Další turnaj odehrajeme v neděli 8.5.2022 v Žamberku (náš první zápas začíná v 10:00).

Děkujeme. Mikyska J. / Halbrštátová L. / Kosková D.