9.kolo Krajského přeboru mladších přípravek v Chocni

Neděle 21.4.2024

Soupeři: Choceň, Svitavy, Chrudim, Letohrad

Sestava 1: Ondřej Pliska, Honzík Motl, Šimon Faltus, Felix Novotný, Milda Loufek (první zápas), Tomáš Kutil, Pavlik Ješina, Dominik Šubrt (třetí zápas), Dan Sklenář (druhý zápas)

Sestava 2: Štěpán Stejskal, Filip Krejsa, Sebik Dušek, Honza Malínek, Sofi Kovářová, Dominik Šubrt (první a druhý zápas), Maty Prachař, Dan Sklenář (první a třetí zápas), Milda Loufek (druhý a třetí zápas)

Zápas 1

Choceň – Letohrad 1
8:2
Branky:
 Loufek, Faltus

Začátek utkání byl vyrovnaný i když jsme 2× dotahovali. Ve druhé minutě jsme lovili míč ze své sítě poprvé, o dvě minuty srovnal hezkou střelou Milda. Choceň se v šesté minutě ujala opět vedení, na což zareagoval Šimon o minutu později a srovnal. Do poločasu měla ze hry více Choceň, která přidala další dva góly. Druhý poločas byl víceméně o tom, že jsme se bránili. Soupeř sbíral všechny míče a držel nás stále pod tlakem. V poslední minutě utekl Milda, který však trefil tyč.

Choceň – Letohrad 2
4:2
Branky:
 2× Stejskal

Velmi vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem, který si dobře přihrával a dokázal využívat svého vzrůstu v soubojích. V těch jsme většinou prohrávali. Díky této výhodě využívali více šancí a získali vítězství. Dva obdržené góly byly z kategorie velmi laciné. Poslední (čtvrtý) jsme dostali z poloviny hřiště, kde jsme si nepohlídali vyjíždějícího hráče od postranní čáry.

Zápas 2

Letohrad 1 – Chrudim
1:16
Branky:
 Novotný

Věděli jsme, že s Chrudimí to bude těžké, první čtyři minuty však kluci často drželi balón a stačili soupeři. Pak však nastala gólová smršť, kdy Chrudim trefovala gól za gólem. Poločas 0:7 a o pauze bylo těžké kluky namotivovat. Na začátku druhého poločasu jsme hned obdrželi další gól, ale kluky to nepoložilo a statečně se bránili. Ve 20. minutě utekl z obrany Felix a potáhl míč po lajně, kde obešel dva soupeřovy obránce a vstřelil náš jediný gól utkání. Soupeř však kontroloval dál hru a do podobných úniků už nás nepustil.

Letohrad 2 – Chrudim
7:4
Branky:
 2× Krejsa, Loufek, 3× Stejskal

Jasně jsme soupeře přehráli i když byl soupeř kombinačně silný. V tomto zápase rozhodlo, že jsme hráli s podobně stavěnými hráči, kteří navíc nešli tolik do soubojů tělo na tělo.

Zápas 3

Letohrad 1 – Svitavy
2:7
Branky:
 2× Šubrt

Další těžký soupeř, tohoto pro nás možná nejtěžšího turnaje jara. Soupeř skóroval hned v první minutě, ale o minutu později se nám podařilo srovnat. V sedmé minutě jsme se dokonce ujali vedení. Utkání bylo vyrovnané, ale na některých našich hráčích byla vidět únava a postupně jsme uvadali. Dostali jsme se ještě do několika šancí, ale branku jsme nevstřelili.

Letohrad 2 – Svitavy
3:4
Branky:
2× Malínek, Stejskal

Do zápasu jsme vstupovali s tím, že soupeř je jeden z nejsilnějších soupeřů a že zápas nebude vůbec jednoduchý. Musím ale dodat, že celý zápas byl velice vyrovnaný a rozhodovaly detaily a individuální chyby, kterých jsme udělali minimálně o jednu více, než soupeř. Utkání rozhodl gól po naší chybné rozehrávce, kdy soupeř vyžil nabídnuté šance.

Celkové hodnocení turnaje trenérem:

Mužstvo 1: Celkově se jednalo o velmi těžký turnaj, kdy jsme hráli proti silným soupeřům. Hráčům patří obrovský respekt za to, že všechny zápasy bojovali až do konce a nevypustili žádné souboje. Chyběl nám větší důraz na míči, ale to bylo často způsobeno tím, že jsme hráli proti větším (starším) hráčům.

Mužstvo 2: Turnaj s velmi silným obsazením jsme odehráli velmi dobře a se ctí. Musím všechny hráče pochválit za odehraný turnaj i když jsme odcházeli i poražení. I v těchto zápasech jsme hráli velmi dobře a se ctí.

Děkujeme všem rodičům a příznivcům letohradského fotbalu za jejich pomoc a podporu na turnaji a těšíme se na další vzájemnou spolupráci.