TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – FK Letohrad 1 : 3 (1 : 1)

Góly: Gregor 2, Adamec

Sestava: Pavlík Radek – Adamec Michal, Třetina Jakub, Šulc Ben, Kanon Robin, Fišer Max, Fišer Jan, Šítek Vojta, Gregor Alex, Vinkler Matouš, Švercl Dominik, Nastoupil Dominik

Radim Adamec: Pouťový víkend jsme fotbalově strávili v Ústí nad Orlicí, kde se potkaly dva vedoucí týmy krajského přeboru mladších žáků. Na podzim se jednalo také o souboj prvního s druhým, a tehdy u nás Ústí zvítězilo 4:2. Proto jsme byli zdravě nabuzení a chtěli jsme soupeři porážku oplatit. Do utkání vstoupily oba týmy ve vysokém tempu. Vzhledem k velmi teplému počasí bylo otázkou, kdo toto tempo vydrží déle. My jsme měli na střídání tři hráče a soupeř jednoho, což se v průběhu zápasu ukázalo jako jeden z důležitých faktorů. V polovině prvního poločasu zahrávali domácí standardní situaci z hranice pokutového území. Přes výborné zákroky našeho brankáře jsme nedokázali míč dostat do bezpečí a po druhé dorážce se domácí dostali do vedení. Naši hráči ale pokračovali v aktivní hře a po pěti minutách jsme dokázali vyrovnat. Michal Adamec pronikl přes několik hráčů soupeře do pokutového území, byl faulován a penaltu s přehledem proměnil Alex Gregor. Ve druhé části první půle jsme pomalu získávali více ze hry. Kluci využívali volných postranních prostorů, které už soupeř nestíhal důsledně bránit, a několikrát zahrozili z rychlých protiútoků, zatím ještě bez gólového efektu. Ve druhém poločase jsme už byli lepším týmem. Hned na počátku jsme využili roh ke vstřelení gólu – po výborném centru Maxe Fišera propálil Michal Adamec vše před sebou a dostal náš tým do vedení. Chvilku poté jsme opět výborně zakombinovali ve středu hřiště a Michal Adamec postupoval ze strany na brankáře soupeře. Ten ještě dokázal první ránu vyrazit na břevno, ale Alex Gregor pohotově hlavou do prázdné branky skóroval potřetí. Do konce zápasu jsme podobných akcí předvedli ještě několik, ale buď náš gól nebyl uznán pro ofsajd, nebo jsme míč ve finální fázi nedostali do branky. Celkové hodnocení zápasu je pozitivní. Hrálo se ve vysokém tempu, hráči obou mužstev byli přiměřeně důrazní, ale nikoliv agresivní, utkání přineslo oboustranně mnoho pohledných akcí. Přestože se nám občas něco nepovedlo, řekl bych, že kluci hráli na horní hranici svého potenciálu. O výsledku rozhodlo, že naši kluci měli o trochu větší vůli po vítězství, ve druhé části zápasu měli více sil a v rozhodujících momentech se dokázali naši klíčoví hráči prosadit.