FK Letohrad – SKP Moravská Třebová 8 : 0 (2 : 0)

Góly: Adamec M. 4, Peřina M. 2, Kubelka V., Lučynskyj A.

Sestava: Lučynskyj David – Fišer Jan, Lučynskyj Artem, Vosecký Matouš, Pešek Roman, Třetina Jakub, Makar Jaroslav, Šulc Benajmin, Peřina Marek, Kubelka Václav, Řehák Jaroslav, Adamec Michal

Poslední prázdninový víkend znamenal pro mladší žáky první mistrovský zápas v novém ročníku. Na našem stadiónu jsme přivítali mužstvo z Moravské Třebové. Protože se nám v posledních přípravných zápasech nedařila rozehra od naší branky a dělali jsme mnoho taktických chyb, dali jsme si na přípravě na zápas obzvlášť záležet. Rozebrali jsme velmi podrobně rozehru, postavení hráčů, pohyb bez míče, náběhy, způsob narážeček, standardní situace. Snažili jsme se, abychom přenesli natrénované situace i do zápasu. V prvních minutách nás soupeř zaskočil svou nátlakovou hrou, díky které si vytvořil i první šance v zápase. Naštěstí nás podržel brankář a jednou i levá tyčka. Cca od 10. minuty jsme hru vyrovnali a začali hrát podle připraveného scénáře. Dobře jsme rozehrávali od naší branky, měli jsme velmi dobrý pohyb bez míče. Postupně jsme zlepšili i přechod přes střed hřiště, na pár doteků míče jsme se dostávali až před soupeřovu branku. Když jsme v půli prvního poločasu vstřelili dva góly, spadla z kluků lehká nervozita a začali hrát uvolněně. Předvedli mnoho pěkných akcí – narážeček, průnikových přihrávek po křídle, centrů do předbrankového prostoru. I střel jsme měli hodně, ale s proměňováním šancí jsme byli na štíru. Gólů jsme mohli dát i dvakrát více. Přesto jsme rozvlnili síť soupeře 8× a zaslouženě zvítězili. Spokojení rodiče a prarodiče odměnili kluky za předvedený výkon bouřlivým potleskem a trenéři udělili všem hráčům velkou pochvalu. Ze stadiónu odcházeli všichni s úsměvem na tváři đź?Š.