FK Letohrad – SKP Slovan Moravská Třebová 8 : 0 (2 : 0)

Góly: Adamec M. 3, Peřina M. 2, Gregor, Třetina, Řehák

Sestava: Lučynskyj Artem – Vosecký Matouš, Fišer Jan, Třetina Jakub, Adamec David, Peřina Marek, Kubelka Václav, Šulc Ben, Makar Jaroslav, Řehák Jaroslav, Adamec Michal, Hulinský Filip, Lučynskyj David, Hrabáček Patrik, Gregor Alex

Anglický týden jsme zakončili domácím zápasem proti nebezpečnému mužstvu z Moravské Třebové. Pokud jste si přečetli jako první skóre, můžete si myslet, že to byla procházka rajskou zahradou. Ale jedná se o soupeře, který nás třikrát během zimní přípravy dokázal porazit, a který se díky tělesné převaze svých hráčů prezentuje důrazným silovým fotbalem. V důrazu jsme se chtěli soupeři vyrovnat a můžeme říci, že se nám to podařilo. A na rozdíl od soupeře jsme se chtěli prezentovat i kombinačním fotbalem, což se nám také po celý zápas dařilo. Od první do poslední minuty jsme hráli převážně po zemi. Již od brankáře jsme rozvíjeli kombinační akce, přes střed hřiště jme přecházeli na pár narážeček a do útoku jsme si připravili mnoho průnikových přihrávek. V prvním poločase jsme ještě nebyli dostatečně důrazní v předbrankovém prostoru (poločas 2:0), ale ve druhém poločase jsme i to dokázali zlepšit. Zároveň jsme soupeře dokázali utahat, takže už nebyl schopen důsledně dostupovat naše hráče. Další plus – vedle tradičních střelců se do výsledkové listiny zapsali i Jára Řehák a krásnou hlavičkou Kuba Třetina. Všichni kluci si zaslouží velikou pochvalu! O zápase, kde se vám daří kombinace, individuální akce, důraz, bojovnost, vytváření šancí a jejich proměňování, sní každý trenér. Jsme moc rádi, že se nám to vše daří přenést z tréninku do zápasu. Radim Adamec