1.FC Žamberk – FK Letohrad 0 : 2 (0 : 1)

branky: Vítek, Kalousek

sestava: Pavlík – Fišer J., Šítek ©, Frydrych, Nastoupil, Třetina, Adamec, Hrabáček, Kanon, Makar, Švercl, Vítek, Šulc, Vinkler, Kalousek

V sobotu jsme zajížděli na derby do Žamberka a začátek zápasu nám vůbec nevyšel. Prvních 20 minut, jako bychom nebyli na hřišti a mysleli si, že se soupeř porazí sám. Ve hře to bylo vyrovnané, ale v přechodu do útoku bezzubé. Naopak soupeřovi útoky byli rychlé a nebezpečné a kdyby útočník domácích proměnil alespoň jeden ze čtyř samostatných nájezdů na golmana, tak jsme se nemohli čemu divit, že prohráváme. Naštestí buď nestrefil branku a nebo gólu zabránil golman. Pomohla nám ve 20 min. krátká přestávka na pití, kde jsme klukům vysvětlili, jak se k bránění postavit a zajišťovat a do konce poločasu jsme začínali přebírat v zápase aktivitu a soupeř jsme začínali přehrávat. Především akce po krajích jsme dělali soupeři problémy. Z jedné takové akce jsme taky vstřelili naši vedoucí branku. Po krásné kombinaci od golmana, obránce a středního záložníka , který uličkou poslal do křídla Míšu Adamce a jeho přízemní centr si našel ve vápně Fíla Vítků a ten nedal golmanovi domácích šanci. Do konce poločasu se již nic podstatného nedělo a do kabin se šlo s jednogólovým vedením.

Druhý poločas již soupeř nebyl tak nebezpečný a většinu zápasu byl balón na našich kopačkách. Škoda, že jsme nedokázali vstřelit více branek, protože balónu do vápna jsme dostali dost. Bohužel jsme si ho v tom vápně nedokázali najít a když už jsme si ho našli, tak důrazně zakončit. Ale jednu branku se nám přesto podařilo vstřelit a to po úniku Míši, který centroval do vápna a strefil u toho břevno a odražený míč si našel Jirka Kalousek a dorazil do odkryté branky. Tentokrát si kluci zaslouží pochvalu především za druhý poločas, kde jsme již byli lepší a hráli fotbal, který hrát chceme. Ale příště se musíme vyvarovat těch chyb na začátku utkání. Tam jsme mohli po 20 min. prohrávat 4:0. Další zápas odehrajeme s týmem Jiskry Králiky a především pro Járu Makaru to bude prestižní souboj