FK Orlicko U14 – FK Letohrad 0 : 1

branky: Gregor

Sestava: Pavlík Radek – Fišer Max, Kanon Robin, Nastoupil Dominik, Šulc Ben, Vinklér Matouš, Hrabáček Patrik, Jirucha Tomáš, Lučynskyj Artem, Makar Jaroslav, Švercl Dominik, Vítek Filip, Sladký Jiří, Fišer Jan, Gregor Alex, Šítek Vojta, Vosecký Matouš, Třetina Jakub, Kubelka Václav

V prvním přátelském utkání se naši starší žáci utkali s velmi kvalitním soupeřem, který hraje žákovskou divizi, momentálně přezimuje na druhém místě. Do utkání jsme nastoupili v rozestavení 4 4 2 s tím, že nevíme co od soupeře čekat. Domácí do zápasu vlétli s cílem rozhodnout hned na začátku, 25 min našim klukům trvalo, vyrovnat s vyšším tempem a rychlostí hry. Soupeř se snažil celé utkání přes naší obranu pronikat rychlými kombinacemi na jeden, maximalně dva doteky. Že první poločas skončil 0:0 vděčíme obrané hře celého mužstva a kvalitnímu čtení hry našeho brankáře Radka Pavlíka, který včasným vyběhnutím zmařil několik šancí. I náš tým byl nebezpečný, každou ztrátu soupeře jsme se snažily rychlými protiútoky trestat, bohužel v prvním poločase bez kýženého efektu. Do druhého poločasu jsme potřebovali zahustit střed pole a eliminovat tak jejich rychlou kombinační hru, a tak jsme začali hrát na jednoho útočníka a pět záložníků. Po této změně jsme začali zápas vyrovnávat a v některých pasážích zápasu jsme Orlicko i přehrávali. Již v 62.min po ztrátě soupeře ve středu pole, získáváme míč a na tři doteky se dostává k nabíhajícímu Alexi Gregorovi, který si obhazuje stopera, jde sám na brankáře soupeře a prostřeluje ho, vedeme 1:0. Od té chvíle naše mužstvo začalo hrát pěkný kombinační fotbal s průniky. Několik našich slibných šancí nebylo využito a tak utkání končí naší těsnou výhrou 1:0. Chtěl bych poděkovat našim hráčům za skvělý výkon a jejich rodičům, že vzali auta a pomohli s převozem mužstva na zápas do Ústí nad Orlicí. Trenér Láďa Nastoupil