TJ Svitavy „B“ - FK LETOHRAD, z.s. „B“ 2 : 0 (2 : 0)

ŽK: 1 : 1

TJ Svitavy „B“: Ťapaják – Tůma ( 46. Špička -70. Juřík Pavel), Pikovský, Mauer, Ovad, Kuda, Ryšavý (K), Dürr ( 81. Fisheriuk ), Svoboda, Škáva

( 67. Juřík David ), Palatka.

FK LETOHRAD, z.s. „B“: Satoria – Konečný, Pokorný (K) ( 67. Chládek Martin ), Shymchyshyn, Štefek ( 46. Šantrůček ), Štusák , Škorpil, Hauf, Javůrek, Filip ( 67. Stejskal ), Procházka.

V neděli odpoledne jsme dorazili na zápas 21. kola 1.A třídy do Svitav proti domácímu B týmu. Začátek utkání byl z naší strany povedený, ale bohužel neproměňujeme jasné šance. Pokud by to bylo po pěti minutách pro nás 2 : 0, tak by se nikdo nedivil. Ale první poločas končí přesně obráceně. Stačí jedna střela a potom jeden nešikovný zásah v pokutovém území a domácí jdou do kabin s dvoubrankovým vedením.

V druhém poločase se bohužel z naší strany obrázek hry moc nezměnil. Nejde nám kombinace. Pro oživení hry saháme k dvojitému střídání. Jdeme do rizika, na lavičce už nezůstává nikdo, kdo by mohl střídat. Za tři minuty, jak už to u zákonu schválnosti bývá, zraní se Štusák a aby toho nebylo málo, za chvíli se ozve zranění u Procházky. Dvacet minut dohráváme v devíti a půl hráčích. Domácí ale další šance neproměňují.

Pokud nebudeme proměňovat jasné šance a na druhou stranu se nevyvarujeme zbytečných chyb v obraně, na zisk bodů můžeme zapomenout. Stadiony ve Svitavách jsou pro nás zakleté. Co si pamatuji, není to první případ, co jsme dohrávali nebo dokonce na jejich UMT začínali s neúplným počtem hráčů.

V dalším utkání nás doma už ve středu 8.5. od 10.15 hod. čeká soupeř z Poličky, který nečekaně získal tři body v Dolním Újezdu. Bohužel se nám nebezpečně přibližuje konec tabulky, takže bychom potřebovali bodovat a to chce soupeř určitě taky.