FK LETOHRAD, z.s. „B“ – SK Polička 2 : 0 (2 :0)

Branky: 17. Pokorný, 31. Hauf.

Rozhodčí: KODÝTEK Tomáš

ŽK: 0 : 1

FK LETOHRAD, z.s. „B“: Janůj – Dvorský, Konečný, Pokorný (K) (63. Škorpil ), Jiřánek, Mišči (90. Štefek ), Shymchyshyn, Javůrek (63. Šantrůček ), Chládek Dominik, Hauf (90. Zeman ), Filip (76. Stejskal ).

Polička: Ehrenberger – Pavliš, Jílek, Vondra (81. Stejskal ), Mužík, Švec (K), Klein (40. Pohl ), Poul (14. Krejčí ), Mazel, Komínek, Boháček (63. Netolický ).

Ve středu, ve sváteční den, dopoledne jsme v domácím zápase 14. kola 1.A třídy přivítali hráče z Poličky. Domácím se první poločas povedl, jak herně, tak konečně i brankově. V 17. minutě po rohu, trošku šťastně, otevřel skóre domácí kapitán Pokorný. Tím donutil hostující mužstvo více se vytáhnout ze své obrany. Potom neproměnil své šance sám na hostujícího brankaře Mišči. Až v 31. minutě si sám před brankařem poradil Hauf. Těsně na konci poločasu mohl navýšit vedení Pokorný, ale střela šla těsně vedle.

Do druhého poločasu mají lepší vstup do zápasu hostující hráči. Míč, poskakující před brankovou čarou, se naštěstí do sítě nedostal. Domácím se, bohužel, hra nedaří tak jako v prvním poločase. Už to není ta precizní kombinace, možná proto, že hostující tým začal více napadat naši rozehrávku. Škoda, že jsme nevyužili hodně otevřenou hostující obranu, protože pokud by padla i třetí branka, bylo by rozhodnuto. Takhle šel do hry za hostující mužstvo i bývalý hráč Letohradu, Stejskal Mirek. A jeho vstup na hřiště vždy znamená nebezpečí, naštěstí se to dnes nepotvrdilo.

Domácí tým oslavil druhou, velice potřebnou, jarní výhru. První poločas byl od nás velice dobrý, jen potřebujeme navázat i ve druhém. Mohu pochválit celé mužstvo, podalo kolektivní výkon.

V dalším utkání, zase doma, nás čeká další derby. V neděli 12.5. v 10.15 hod. přijede mužstvo Jablonného nad Orlicí.

Představení hráčů - B muži

• Ivan Schymchyhyn