14.kolo Krajského přeboru mladších přípravek v Letohradě

Soupeři: Vysoké Mýto, Hlinsko, Žamberk, Letohrad

Letohrad 1 – Hlinsko
6:2
Branky: 3× Loufek, 2× Hašek, Kutil

Soupiska: Illja Torchuk, Milda Loufek, Ondra Nágl, Tomáš Kutil, Marek Hašek, Honzík Motl, Táďa Sedláček, Dan Sklenář, Felix Novotný, Martin Choma

První šanci mělo Hlinsko, ale podržel nás Illja. Ve čtvrté minutě prokličkoval hřištěm Mára a nedal gólmanovi šanci. O minutu později se po lajně uvolnil Dan, vpravo od brány zvedl hlavu a našel na druhé straně Máru, který uklidil do prázdné brány. Dále jsme víceméně kontrolovali hru a sbírali míče. Martin od poloviny napálil míč na bránu, ale trefil břevno. Milda s Kůťou skvěle proháněli soupeřovy obránce, ale neprotlačili míč za čáru. Naopak soupeř se prosadil dobrou individuální šancí. V sedmnácté minutě se rozstřílel Milda, který první pokus nedal, ale druhý už uklidil k tyči. Illjova rozehrávka našla přímo Kůťu, který navýšil na 4:1. Honzík našel z autu Mildu, který přidal další gól a o minutu později završil hatrick. Soupeř těsně před závěrečným hvizdem snížil na 6:2.

Letohrad 2 – Hlinsko
5:5
Branky: 3× Šubert, Malínek, Šubrt

Soupiska: Filip Krejsa, Sebik Dušek, Honzík Malínek, Dominik Šubrt, Šimon Sedláček, Vojta Šubert, Matěj Prachař, Bruno Baláš, Pavlik Ješina

První turnaj jara na domácím hřišti, který byl zároveň i posledním oficiálním kolem (kromě finálového turnaje). Pro kluky velká odměna hrát na tak krásném hřišti. Soupeř nás vzrůstově převyšoval, ale herně jsme byli velmi vyrovnaným soupeřem, což ukázalo i výsledné skóre. Sice jsme vždy o branku prohrávali a museli dotahovat, ale všechny naše hráče musíme pochválit za předvedenou hru, kdy se vždy chtěli porvat o výsledek a zasloužili se o spravedlivou remízu.

Zápas 2

Letohrad 1 – Vysoké Mýto
0:10
Branky: ---

Soupeř nás absolutně přehrál svým nasazením, rychlostí i postavením na hřišti. Skvěle si nahrával a přehrával nás i individuálně. Proto jsme museli zdvojovat i ztrojovat a toho soupeř využíval pro přesné přihrávky. První poločas jsme byli schopni to uběhat, ale i tak jsme prohrávali 0:3. Druhý poločas nás však přejeli a konec byl za stavu 0:10. Měli jsme pár šancí, ale neprosadili jsme se i když jsme bojovali.

Letohrad 2 – Vysoké Mýto
2:7
Branky: Stejskal, Baláš

Soupiska: Filip Krejsa, Sebik Dušek, Honzík Malínek, Dominik Šubrt, Šimon Sedláček, Vojta Šubert, Matěj Prachař, Štěpán Stejskal, Bruno Baláš, Pavlik Ješina

V tomto zápase jsme se utkali s nejlepším soupeřem na tomto turnaji. Ve vstřelených brankách nás soupeř přestřílel. Naše produktivita končila pětkrát na brankové konstrukci. Na tyto šance jsme soupeře rozhodně přestříleli, je tedy škoda, že jsme neměli více štěstí – mohlo se jednat o vyrovnané utkání. Proti takto silnému soupeři jsme odehráli skvělé utkání a kluky musíme pochválit za bojovnost, pracovitost i herní výkon. Herní projev byl jistě zážitkem i pro sledující diváky. Prohra bolí o to více, ale takový je fotbal, příště musíme lépe postavit bránu.

Zápas 3

Žamberk – Letohrad 1
3:2
Branky: Loufek, Kutil

První minuty byl fotbal nahoru-dolů. Mildovi se povedlo dobře uvolnit a nahrál na volného Kůťu, který však střelu poslal těsně vedle brány. O tři minuty později napálil míč Milda a gólman se pouze ohlédl a šel si vylovit míč z brány. První poločas jsme tedy vyhrávali 0:1. Do druhého poločasu se prohodil Illja s Mildou v bráně. Hráli jsme dobře, ale soupeř byl více na balónu a postupně se dostával do větších šancí. Srovnání skóre přišlo v 19. minutě. Do vedení nás dostal Kůťa, ale soupeř v závěru utkání tlačil více a více. Na jeho srovnání jsme reagovali šancí Máry, který utekl od poloviny, ale těsně před bránou si ukopl míč a už se k němu nedostal. V úplném závěru si Žamberk vystřelil vítězství na svou stranu.

Žamberk – Letohrad 2
4:5
Branky: 3× Stejskal, Sedláček, Baláš

Tento zápas byl herně podobným s našim dnešním prvním utkáním. Tady jsme však ve finále měli více štěstí a půl minuty před závěrečným hvizdem jsme urvali vítězství trefou Štěpána. Celý zápas byl fotbal nahoru dolů a pro diváka velmi atraktivní zápas. Derby se Žamberkem jsme tedy nakonec vyhráli.

Hodnocení turnaje trenéry:

Mužstvo 1: První zápas s Hlinskem jsme odehráli velice dobře. Mýto nám však ukázalo, že jsou herně jinde a můžeme být rádi, že jsme dostali pouze „desítku“. Poslední zápas jsme odbojovali, ale soupeř měl nakonec více štěstí. Kluci před domácím publikem bojovali a zaslouží si velikou pochvalu.

Mužstvo 2: Turnaj byl složený z velice kvalitních soupeřů a klukům patří veliká pochvala za to, že bojovali, hráli celý čas každého poločasu a nevypouštěli žádné souboje. Herně velice povedný turnaj, počasí až na jeden poločas vyšlo (přišla jen jedna menší přeháňka).