Letohrad - Náchod 1:0

FK Pardubice B - UMT Pardubice - FK Letohrad - příprava - UMT Pardubice, 29.02.2020 od 15:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - TJ Sokol Libiš, 07.03.2020 od 14:30 hod

FK OEZ Letohrad – FK Náchod 1 : 0 (1:0)

Domácí: Kykal – Moník, Strasmeier, Vaniš, Macháček (20.Kail) – Stejskal, Kuželka, Bíro (62.Konečný), Nadrchal – Brendl, Semerák Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Kobos – Škoda, Nejman, Hubka, Gross – Srkal (87.Pohl), Šorfa, Vít, Vondráček – Malý (46,Šťavík), Petr (68.Sedláček) Trenér: Karel Havlíček

Branky: 5.Brendl

ŽK: Strasmeier – Kobos, Škoda, Hubka, Šorfa, Vít, Šťavík

ČK: 83.Nejman

HR: Janíček Marek AR: Štuk, Štěpánek

Průběh utkání: Letohrad rozpůlil domácí bilanci výher a proher na polovinu v derby zápase, ve kterém uhájil první místo v tabulce. Na soupeře byla zvědava tentokrát slušná návštěva. FK OEZ navázal na jubilejní 400.bod v divizi, který uhrál před týdnem ziskem dalších důležitých bodů. Z počátku to vypadalo na jednoznačnou záležitost modrobílých, brzké vedení, kvalitní pohyb a kombinace znamenala, že hosté pobíhali mezi míčem zcela bez úspěchu. Ve druhé půli oranžoví zvýšili agresivitu a v jednom okamžiku obléhali domácí svatyni až se probili do největší šance, kterou zastavila tyč. Před koncem po hrůzostrašném faulu musel předčasně do kabin Nejman a tím byly veškeré naděje na změnu výsledku ukončeny. Začátek utkání vzhledem k předchozím duelům zcela nečekaně patřil domácím, v 5.minutě rozehrál Bíro ze strany přímý kop a na přední tyči Brendl hlavou otevřel a jak se nakonec ukázalo i uzavřel gólový účet utkání. Poté se Letohrad přesídlil před Kobosovu branku, střelecký pokus přišel ve 23.minutě. Vanišův trestňák vystrašil soupeře, míč letěl těsně nad branku. Ve 25.minutě se ve vápně přetlačovali Semerák se Škodou nadějnou situaci vyřešil Kobos. Ve 35.minutě Bíro centroval zleva, naběhnutý Stejskal z první mířil velmi nepřesně. Hosté se předvedli až krátce před přestávkou, když agilní Petr uplatnil rychlost a po faulu se kopala standartka. Nejman z nevinné střely trefil z boku tyč. Druhé dějství hosté začali tvrději a začali jim přibývat nejen fotbalové šance, ale i žluté karty. Vít z přímého kopu bránu trefil, Kykal na zemi úspěšný. Na opačné polovině Semerák s Bírem dvakrát po sobě našli pouze Kobosovu nachystanou náruč. Největší příležitostí byla v 64.minutě ta Nejmanova. Postup ke svatyni mu byl umožněn nepochopitelnou zradou v komunikaci zadáků a najednou se před ním otevřela volná cesta k bráně, střela rozezvučela pravou tyč a fanouškům na tribuně spadl kámen ze srdce. Domácí přestáli nepovedenou čtvrthodinku a připomněli se i směrem dopředu, výtečnou levačkou se prezentoval Vaniš, potlesk za pohotový zákrok si vysloužil Kobos. Za týden se uzavřou brány podzimu a Letohrad čeká další derby, tentokrát aspoň z pohledu soupeře z okresního města to nejvyhecovanější. Takže v sobotu 13.11. od 14.00 hodin neváhejte navštívit Ústí nad Orlicí, kde bude sehrán zápas 15.kola divizní skupiny C.

Text vložil: Roman Suchomel

Jsem spokojen pouze s hrou v úvodní půlhodině. Zbytek zápasu jsme nehráli vůbec dobře, měli jsme spoustu zbytečných ztrát míče a nevynucených chyb. Druhý poločas byl soupeř nebezpečnější, kdy z velké šance trefil tyč. Zápas moc fotbalové krásy nepobral, byl to především boj než nějaká podívaná pro oko diváka, podle průběhu by mu odpovídala spíše remíza. Odehráli jsme doma mnohem lepší zápasy a neměli ani bod, teď byl náš výkon špatný a máme všechny tři. Musím jen zopakovat otřepané, že fotbal někdy nemá logiku.

• 23.02.2020 10:30 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - 10:30 SK Solnice, 11:30 FK Náchod, 12:00 SK Dobruška/Opočno
  • 23.02.2020 11:00 | U15 - VP | FK Letohrad - Sokol Libchavy - UMT Letohrad
  • 29.02.2020 08:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11 ve Skutči -
  • 29.02.2020 10:00 | U13 - VP | BS zimní liga Dobruška 2019-2020 - MFK Nové Město nad Metují,FK Letohrad, SK Solnice,FCHK,Sokol Třebeš,SK Dobruška/TJ Opočno,SK Rozkoš Česká Skalice,