15.kolo Divize C 16.11.2019 od 13,30 FK LETOHRAD – FC Hlinsko

Letohrad - Plzeň B 3:4

FK Letohrad - FC Hlinsko, 16.11.2019 od 13:30 hod

FK OEZ Letohrad – Viktoria Plzeň B 3 : 4 (1:3)

Domácí: Kykal – Moník, Macek, Vaniš, Macháček – Semerák, Kuželka, Bíro, Nadrchal (55.Brendl) – Nulíček (89.Kabourek), Nágl (55.Kail) Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Mandous – Beránek, Štefl, Hrubý (90.Kováč), Libotovský – Darida (68.Kůžel), Krmenšík, Sladký (85.Hoffmann), Hrošovský – Štípek, Hora Trenér: Jiří Skála

Branky: 3.Bíro z pen., 71.Kail, 89.Semerák – 33.Darida, 34.Sladký 38.Štefl, 60.Hrošovský

ŽK: Vaniš, Moník – Beránek

HR: Jedlička Jaroslav AR: Šifalda, Hasíková

Průběh utkání: Letohrad je devět kol bez výhry a poprvé padl i před domácím publikem. V souboji týmů ze samého podzámčí třetiligové tabulky uspěla rezerva mistrovské Plzně, zejména díky vražedné třígolové pětiminutovce. Přitom ze začátku se zdálo, že parta sotva skončivších studentů nebude činit zkušenému týmu potíže. Později se ukázalo, že rychlost, pohyb a fyzická kondice soupeře byla na vyšší úrovni. Sedmigólovou přestřelku načal už ve 3.minutě Bíro, který s přehledem proměnil penaltu za školácký faul Štefla na pronikajícího Nulíčka. Úvod patřil domácím, což dokumentoval i nebojácný sprint Nadrchala a kousek štěstíčka v zakončení mohl znamenat navýšení vedení. V 10.minutě rozehrával přímý kop Hora a Kykal musel boxovat nad bránu. Tribuny se povedlo roztleskat ve 12.minutě Nadrchalovi, pohotová střela přes hlavu Mandouse nepřekvapila. Na opačné straně hřiště začalo přituhovat, první vlaštovkou byla kombinace na jeden dotek, na jejímž konci byl Sladký a bezchybný zákrok Kykalův. Ve 22.minutě si zaběhl za obranu Nágl, křižné střele bez přípravy scházelo pár centimetrů. Po této akci si domácí vzali oddechový čas a hosté jim téměř nepůjčili míč. Nastala hororová pětiminutovka mezi 33. a 38.minutou, kdy se postupně trefili Darida, Sladký s pomocí teče soupeře a Štefl. Vždy se jednalo o rychlé kombinace, na které modrobílí nebyli schopni reagovat. Na konci první půle po Bírově rohu a Macháčkově hlavičce chybělo míči u levé tyče hodně málo k zapadnutí do branky, a tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu 1:3. Úvod druhého dějství začal dvěma dobrými příležitostmi domácích. Semerák minul míč a Moníkovu střelu houština bránících těl nazvedla do bezpečí. Uhodilo před Kykalem, krásný náběh za stopery Hrošovského a elegantní oblouček přes vyběhnutého gólmana naznačoval, že by mohlo dojít k debaklu. Naštěstí svěřenci trenéra Veselého nesložili zbraně. Nepřímý kop v podání Bíro, Vaniš našel Mandousovu náruč. V 71.minutě Brendl se Semerákem zakombinovali v rychlosti a hned to přineslo ovoce, na konci pohledného momentu byl Kail a bylo sníženo po druhé střele úspěšného zakončovatele. Krátce před koncem Macháček vypálil z hranice šestnáctky, Mandous míč neudržel, dotírající Semerák snížil na rozdíl jediné branky. V nastaveném čase Brendl uvolnil Vaniše, jeho dělovka těsně minula levou tyč Mandousovy svatyně.

Text vložil: Roman Suchomel

Prvních dvacet minut jsme odehráli velmi slušně, byla jen škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Nic nenasvědčovalo tomu co se mělo odehrát. Z čistého nebe přišel vyrovnávací gól a další dva šťastné po tečovaných střelách během pěti minut. Aby mužstvo dostalo za pět minut tři góly, to nepamatuji. Po třetí brance padla na mužstvo těžká deka. Konec poločasu a prvních dvacet minut druhého nás soupeř jednoznačně přehrával a my byli jako boxér po těžkém k.o, vypadalo to dokonce i na debakl, Plzeň však přidala pouze jeden gól. Mužstvu slouží ke cti, že to hráči nezabalili a měli vůli porvat se s nepříznivým vývojem zápasu, při troše štěstí jsme mohli zápas i zremizovat. Dostat doma 4 góly je však hrůzostrašné.

• 16.11.2019 08:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11 v Heřmanově Městci -
  • 16.11.2019 09:30 | U15 - VP | FC Hlinsko - FK Letohrad