15.kolo Divize C 16.11.2019 od 13,30 FK LETOHRAD – FC Hlinsko

Letohrad - Roudnice 1:2

FK Letohrad - FC Hlinsko, 16.11.2019 od 13:30 hod

FK OEZ Letohrad – SK Roudnice nad Labem 1 : 2 (1:2)

Domácí: Kykal – Macek, Niessner, Vaniš, Kail – Haurdič (86.Faltus), Nágl (34.Šponar), Bíro, Nadrchal (59.Kulhánek) – Just, Brendl Trenér: Jaroslav Veselý

Hosté: Pechatý – Kala, Vaněk, Kratochvíl, Pícha – Novák (55.Kučera), Medek, Hrdlička (90.Brhlík), Macháček – Potočný (67.Brandejs), Brožík Trenér: Marián Řízek

Branky: 32.Vaniš – 12.Hrdlička, 20.Potočný

ŽK: Nágl, Bíro – Potočný, Kučera

HR: Grimm Tomáš AR: Janoch, Kalenda

Průběh utkání: Hosté i nadále drží stoprocentní bodovou bilanci jara, i když tentokrát dostali od domácích zadáků vítězství takřka zadarmo. Nebýt děsivých defenzivních chyb a neplodnosti v útoku mohlo utkání dopadnout zcela opačně. Na kdyby se nehraje a Letohrad si znovu zkomplikoval svou nelichotivou situaci. Opatrný úvod přinesl dvě polonadějné situace pro domácí, Nadrchal ani Brendl se však gólově neprosadili. Zahřmělo před Kykalem po autovém vhazování měl nejvíce prostoru hostující bývalý prvoligový hráč Slavie, Boleslavi i Bohemky Hrdlička a s množstvím prostoru i času si poradil po svém, vstřelil branku, byť domácí gólman si na míč sáhl. Hra hostů stojí a padá s tímto hráčem, přesto 12.minuta napověděla, že ne všichni svěřenci trenéra Veselého při taktické přípravě pozorně naslouchali. Na opačné straně se předvedl Haurdič, Pechatý s námahou zachránil, podobně jako po závaru Justa a Niessnera. Rozdíl v produktivitě se ukázal ve 20.minutě, brejk do jalové obrany zakončil Potočný a když to nevyšlo napoprvé mohl si dát i opravu, ze které už byl úspěšný. Hrstka prokřehlých diváků se nestačila divit jak je fotbal jednoduchá hra. Ve 32.minutě se však publikum rozehřálo po perfektně sehraném signálu Bíro, Vaniš, druhý jmenovaný se přesnou ranou nemýlil a snížil. S kontrem přispěchal nedávno ještě letohraďák Macháček, hlavičku namířil těsně nad bránu. Ve 40.minutě rozehrál Bíro přímý kop, Just se prodíral do dobré pozice zapomněl na nejdůležitější věc zakončit jakoukoli střelou. Ve 42.minutě domácí špílmachr opět dobře hledal spoluhráče Brendla, finále situace skončilo nad třemi tyčemi. Jak skončila první půle načala i druhá. Neúnavný Bíro se prodral podél koncové čáry a centr před osamoceným Brendlem polapil Pechatý. V 63.minutě Vaniš s Bírem připravili další kulišárnu po rohovém kopu, Haurdič ani po dvou pokusech míč přes houštinu těl do sítě neprotlačil. V 66.minutě opět úřadoval hostující Macháček, hlavičku z pod břevna reflexívně vytahoval Kykal. V 82.minutě se k balonu dostal Brendl, samostatný únik nepřetavil v kýžený gól útočník ani dorážející Haurdič. Severočeši se ukázali povedenou střelou Brožíka, největší šanci ale zahodil střídající Faltus. Po třiceti vteřinách na hřišti se k němu dostal míč po chybě Pechatého, který podběhl dlouhý nákop Vaniš, avšak mladíček z otočky minul opuštěnou svatyni a Letohrad zůstal bez bodu.

Text vložil: Roman Suchomel

Začali jsme přímo hrůzostrašně, stejně jako v našich posledních dvou zápasech. Hlava mi nebere jak je možné, že vždy musíme na hřišti doslova prospat úvod zápasu. V této soutěži se strašně těžko obracejí nepříznivé výsledky, zejména proti takovým kvalitním mužstvům jako je Roudnice. My dokola opakujeme stejné individuální chyby v obraně, byť si je neustále ukazujeme a rozebíráme. Pokud nejsou někteří hráči schopni plnit jednoduché a základní taktické pokyny, tak prostě nemůžou třetí ligu hrát, protože za jejich nesoustředěnost a nedůlednost platíme zcela zbytečně ztracenými body. Více než jsem před zápasem čekal, nám chyběli Vukadinovič s Novotným.

• 16.11.2019 08:00 | Starší elévové A | Halový turnaj U11 v Heřmanově Městci -
  • 16.11.2019 09:30 | U15 - VP | FC Hlinsko - FK Letohrad