Letohrad - Ústí nad Orlicí 2:0

SK Poříčany - FK Letohrad, 12.04.2020 od 16:30 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - FK Náchod, 04.04.2020 od 16:30 hod

FK OEZ Letohrad - Jiskra Ústí nad Orlicí 2 : 0 (1:0 )

Domácí: Kykal - Hynek, Strasmeier, Valta, Šponar - Kuchta, Jiroušek (60.Vacek), Vaniš - Čada, Gerža (66.Štálík), Kočí (87.Kempf)

Hosté: Novák L. - Stejskal, Chudý, Šeda, Tomášek - Dostál, Borek, Va?ous, Martinec - Roušar (60.Ln?ni?ka (71.Vacek)), Martinák (38.Kaláb)

Branky: 23.Kočí, 55.Vaniš z penalty

ŽK: Vaniš, Hynek, Valta, Gerža - Novák L., Chudý

?K: 64. Hynek

HR: Benák Petr
AR: Vnuk, Garaja

Průběh utkání: Okresní derby p?ilákalo do hledišt? slušnou návšt?vu. P?ítomní diváci vid?li pátou výhru Letohradu v sezón? a lídr tabulky tak nadále z?stává bez ztráty bodu. Loni domácí na rivala nevyzráli, a tak výhra je o to cenn?jší. Sv??enci trenéra Havlíčka v dosavadních t?ech domácích představeních ještě ani jednou neinkasovali a dokazují, že v Šedivské ulici se výprodej bod? nekoná.
Hosté v úvodní čtvrthodince překvapiv? dvakrát vystřelili na soupeřovu branku. Šed?v i Bork?v pokus skončil v Kykalov? náruči. Za vytrvalého fand?ní p?íznivc? domácí družiny se dostali ke slovu také hráči v modrobílých dresech. Te?ovanou ránu Vaniše likvidoval Novák. Stejný hráč nap?áhl z 30m a leva?ka prosvišt?la kolem levé tyče. Ve 23.minutě Valta rozehrál rohový kop a ve vápně si nejdůrazn?ji po?ínal Kočí, který otevřel skóre. Potvrdit vedení mohl kanonýr o pár okamžik? později, ale tentokrát po spolupráci s Jirouškem neměl ideáln? se?ízená míčidla.
Po zm?n? stran vyzval po autu Gerža ke gólu ?adu, útočník ovšem nezakončil dostatečn? důrazn?. Z rychlého brejku mohl potrestat laxnost v koncovce Roušar, proti byl ale navrátivší se stoper. V 55.minutě dostal balón do pohybu Gerža, při kli?ce Novákovi upadl a nepříliš přesný rouhod?í pískal penaltu. Neúspěšný pohárový exekutor Vaniš se tentokrát nemýlil a domácí vedli o dvě branky. V 64.minutě byl na pokyn asistenta Garaji hodně p?ísn? vylou?en po druhé žluté kart? Hynek a hostům tak svitla jisk?i?ka nad?je. P?esilovku nevyužili, spíše se neustále bránili. V 83.minutě Vaniš zatáhl po levé straně a po teči Kočího ve vápně míč doputoval k ?adovi, který i podruhé v ideální pozici zkolaboval. Krátce před koncem pronikal nezadržiteln? Kočí, Chudý ho na hran? pokutového území skolil, na?ízený přímý kop Čada napálil do nohou bránících hráčů.

Text vložil: Roman Suchomel

• 04.04.2020 16:30 | A muži | FK Letohrad - FK Náchod