Předměřice - Letohrad 2:1

FK Šumperk - FK Letohrad - příprava - UMT Šumperk, 22.02.2020 od 10:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - TJ Sokol Libiš, 07.03.2020 od 14:30 hod

Slavoj Předměřice n.Labem - FK OEZ Letohrad 2 : 1 ( 1:1 )

Domácí: Jaška - Zelený, Jankaj, Dujsík, Havrda - Stanner, Haken, Hradecký (90.Urban), Dvočářek - Olšák (77.Straka), Hejzlar

Hosté: Kykal - Hynek, Strasmeier, Štálík, Šponar - Kuchta, Kempf (71.Plašil), Vacek, Hundák - Čada, Kočí (86.Svoboda)

Branky: 14., 59.Hejzlar - 34.Strasmeier

ŽK: Stanner - Strasmeier

HR: Theimer Luboš
AR: Kalenda, urbancová

Průběh utkání: Na hřišti hradecké Olympie, kde hraje své divizní zápasy předm??ický Slavoj se projevil dávný syndrom neúsp?šnosti tohoto kolbišt? pro Letohrad. By? s jiným soupeřem, přesto to prostě v tomhle za?arovaném prostředí mužstvu z pod Orlických hor nesedí. V sestav? scházeli tři hráči základního kádru Gerža, který po vylou?ení v minulém kole obdržel dvouzápasový trest, a dva zranění Valta s Vanišem. Domácí dali do hry více srdí?ka a po devadesáti minutách hry se radovali ze zaslouženého zisku t?í bod?. Hosté naopak p?sobili na hřišti příliš profesorsky a nad jejich prom?nou žasl na tribun? i prezident klubu.
Výkop utkání se malinko opozdil, nebo? hlavní rozhodčí poslal p?evléknout brankáře Kykala. Jeho žlutý dres by splýval s hráči Předměřic, a tak musel do blankytn? modrého. Ve 14.minutě se narodil první gól. Na centr Dvo?áčka z pravé strany si nasko?il Hejzlar a hlavou míč umístil přesn? k levé tyči. Celé situaci předcházelo špatné zpracování balónu Šponara po Kykalov? rozehrávce rukou. Ve 26.minutě se mohli radovat i hosté. Kočí obešel protihráče, Jašku v dobré pozice nep?ekonal, podobn? dopadla i Hundákova dorážka, která nenašla cestu mezi tři opušt?né tyče. Na druhé straně pak vyslal překvapivou střelu Havrda ani on nebyl přesný. Ve 34.minutě Hundák rozehrál přímý kop, v tla?enici pokutového území se nejlépe zorientoval Strasmeier a bylo vyrovnáno. Krátce po rozehrávce střelec gólu zazmatkoval před Kykalem, ovšem Hejzlara vychytal pohotový Kykal. Před přestávkou mohli letohradští v duchu posledních dvou kol výsledek oto?it. Hundák po pravém křídle neohrožen? postupoval, nebezpečný míč před nabíhajícím Vackem odvrátil na poslední chvíli Jankaj.
Do druhé půle vstoupili aktivněji Havlíčkovi svěřenci a zdálo se, že je otázkou času, kdy se poda?í skórovat. Tlak bohužel trval pouhých deset minut a ve slibných pozicích zakončoval dvakrát Hynek mimo bránu. V 59.minutě p?etažený centr vrátil před bránu Hradecký a osamocenému Hejzlarovi na malém vápně jemná teč sta?ila ke zm?n? sm?ru balónu do sítě. V 68.minutě měl p?íležitost skórovat Kuchta, ale chyb?l mu klid v rozhodujícím momentu podobn? jako na opa?né polovin? Dvo?á?kovi. čtvrthodiny před koncem vyprášil Jaškovy rukavice Čada, následný roh mnoho vzruchu v pokutovém území soupeře nep?inesl. Hra vabank znamenala další gólovky pro domácí Hejzlar se Strakou v osamoceném úniku ani Haken však na Kykala nevyzráli, a tak se na podobě výsledku nic nezměnilo.

Text vložil: Roman Suchomel

• 20.02.2020 16:15 | U13 - VP | FK Letohrad - TJ Dlouhoňovice
  • 22.02.2020 08:00 | Mladší elévové A | Halový turnaj v Libchavách -
  • 22.02.2020 10:00 | A muži | FK Šumperk - FK Letohrad - příprava - UMT Šumperk