FK Šumperk - FK Letohrad - příprava - UMT Šumperk, 22.02.2020 od 10:00 hod
Další domácí utkání:
FK Letohrad - TJ Sokol Libiš, 07.03.2020 od 14:30 hod

FK Sedmihorky - FK OEZ Letohrad 2 : 1 ( 1:1)

Domácí: Koubus - Vítek, Ková?, Švarc, Ko?átko - Zonyga, Kn?bort (82.Krejčík), Mancl, Bakeš - Stan?k, Kauška (86.Götz)

Hosté: Kykal - Kuchta, Rompotl (68.Peřina), Strasmeier, Gloziga - D.Stejskal, Kempf, Valta, Hundák - M.Stejskal (68.Kočí), Čada (75.Gerža)

Branky: 43.Mencl z p., 89.Götz - 37.Kuchta z p.

ŽK: Vítek, Ková?, Kn?bort, Bakeš - Kuchta, D.Stejskal

Diváci: 201

HR: Král Jan
AR: Š?astný, Šecová

Průběh utkání: Již samotná cesta k utkání byla díky mnoha objíž?kám nestandartní a tento fakt jako by poznamenal i výkon hráčů na hřišti. Po velkolepém představení z minulého týdne ani památky, naopak favorit se vrátil k úsp?šnému Jánošíkovskému tažení. Výchozí pozice byla z?ejmá. Sedmihorky na jaře bez výhry, Letohrad bez prohry. Na toto téma se vzhledem k dlouhodobé špatné bilanci s týmy ze spodních pater tabulky vtipkovalo celý týden. Ovšem skutečnost, že FK OEZ neodveze ani bod ze severu Čech si p?ipoušt?l jen málokdo.
První půle byla v režii hostů od samého začátku. Valta nacentroval na hlavu M.Stejskala ten zamíčil mimo. Po čtvrthodině hry byl blízko gólu D.Stejskal, z nulového úhlu však zakončil pouze do bo?ní sítě, což zpozoroval celý stadion vyjma radujícího se fanouška s ?ehta?kou v ruce a se jmenovkou Karel. Celou akci na?al dlouhým autem Kempf, Čada se k míči neprotla?il, a tak u levé tyče minula opušt?nou bránu zimní posila z pardubické Tesly. Ve 29.minutě ještě Hundák protáhl přímým kopem Koubuse. Poté přišla na ?adu penaltová loterie. Nejprve Kn?bort fauloval ve vápně Glozigu a na?ízený pokutový kop proměnil s p?ehledem Kuchta. Na opa?né straně hřiště ve 43.minutě padnul ve velkém ?tverci Bakeš a rovn?ž zkušený Mencl nedal Kykalovi šanci, jehož konto nepr?střelnosti se tak zastavilo na úctyhodném ?ísle 556 minut.
Po přestávce se již radovala pom?rn? po?etná skupina fanoušků z Letohradu podruhé. Aktivní Gloziga poslal pas před bránu, kde tečoval M.Stejskal míč do sítě, avšak asistentka na lajn? signalizovala ofsajd. Mohla se pískat i třetí penalta a hostující lavi?ka se velmi siln? zlobila, když údajnou ruku domácího hráče rozhodčí jako provin?ní neposoudil. Letohrad se ještě pokusil ohrozit branku Hundákovým trestným kopem ?i nepřesnou Strasmeierovou hlavičkou. V 87.minutě po rohu Hundáka hlavu Strasmeiera vyhlavičkoval z prázdné brány Vítek, aby se potvrdilo ot?epané nedáš dostaneš. Situaci podél brankové ?áry podcenili bránící hráči natolik, že Stan?k s Menclem předložili balón střídajícímu Götzovi, jenž placírkou namíčil přesn? a rozvášnil slušnou skupinu domácích p?íznivc?. Vyrovnat mohl kapitán Valta v nastaveném čase, ale přímý kop zakroutil pouze do levé tyče Koubusovy branky.

Text vložil: Roman Suchomel
Slovo trenéra

Je to ostuda pro nás pro všechny!Beznadějně poslední Sedmihorky,které už
nehrají o"nic" nám v sezoně vzali čtyři body.Už to není náhoda,že ztrácíme se soupeři z dolních pater,něco je v našem týmu zkaženého.Co je platné,že si v druhém poločase a zvlášť v jeho závěru vytvoříme enormní tlak,kdy nám míč skončí na tyči,na břevně,není nám uznán gól,není nám uznán pokutový kop za volejbalový zákrok domácího hráče,když nám chybí správné odehrání prvního poločasu.Nemáme si na co stěžovat,jen sami na sebe.